Výjezdy středočeských hasičů v době výstrahy na silný vítr

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

25.01.2024 | Středočeský kraj
Výjezdy středočeských hasičů v době výstrahy na silný vítr

Středočeští hasiči zasahovali v období platnosti výstrahy na silný vítr, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav na středu 24. ledna od 6.00 do 24.00 hodin, celkem u 110 událostí, což je asi dvojnásobek denního průměru loňského roku.

Mapa všech událostí ve středu 24. ledna 2024

V přímé souvislosti s počasím profesionální a dobrovolní hasiči vyjeli k 60 událostem. Ve většině případů šlo o popadané stromy, které omezovaly nebo znemožňovaly provoz na pozemních komunikacích, případně spadly do drátů elektrického vedení. Ve čtyřech případech vyjely jednotky požární ochrany ke stromům v kolejišti anebo v trakčním vedení.

Padající stromy byly také příčinou tří dopravních nehod. V prvním případě narazil v Příbrami u Fialova rybníka osobní vlak do ležícího stromu. Ve druhém najel osobní automobil do stromu, který spadl do pravého jízdního pruhu na dálnici D10 na osmém kilometru ve směru od Turnova do Prahy. Obě nehody se obešly bez zranění. V blízkosti této nehody hasiči nalezli zraněného dravého ptáka, kterého odvezli na záchrannou stanici pro dravce. Třetí dopravní nehodu zapříčinil pád stromu na projíždějící osobní vozidlo na silnici třetí třídy mezi obcemi Klínec a Jíloviště v okrese Praze-západ. Zraněný řidič byl transportován leteckou záchrannou službou do nemocnice.

Mapa technických zásahů ve středu 24. ledna 2024.jpg
Mapa technických zásahů ve středu 24. ledna 2024

Nejčastěji vyjížděly k těmto událostem hasičské jednotky v okresech Příbram, Benešov a Beroun.

por. Ing. Veronika Švorcová Mocová
HZS Středočeského kraje