Vytažení vozidla z retenční nádrže

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

15.03.2024 | Jažlovice( Středočeský kraj
Vytažení vozidla z retenční nádrže

13. března 2024, 7.22 hodin, Jažlovice (Praha-východ)

Profesionální jednotka z hasičské stanice Říčany byla vyslána k dopravní nehodě osobního vozidla, které zřejmě už ve večerních hodinách skončilo v retenční nádrži u Komerční zóny Jažlovice po pravé straně vedle brněnské dálnice D1 ve směru do Prahy.

mapa.jpg

Na místě byla jedna zraněná osoba, kterou si převzala do péče posádka zdravotnické záchranné služby. Nebylo ale jasné, zda se uvnitř automobilu, případně ve vodě v jeho okolí, nenachází někdo další. Proto byli o spolupráci požádání potápěči z modřanské stanice HZS hl. m. Prahy.

Výsledek pátrání pod hladinou byl negativní, a tak se obě jednotky zaměřily na vytažení vozu pomocí jeřábu vyprošťovacího automobilu. Na břehu pak hasiči ještě zasypali drobný únik oleje. Událost si následně převzala Policie ČR.

FOTO: HZS Středočeského kraje

Zdroj: Ing. Ladislav HOLOMČÍK