Nepřetržitý provoz Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině (KACPU) v Ústí nad Labem

HZS Ústecký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

04.03.2022 | Ústecký kraj
4. 3. 2022 Dnešním dnem pokračuje nepřetržitý provoz Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině (KACPU) v Ústí nad Labem. Za včerejšek bylo vydáno 255 víz uprchlíkům z války na Ukrajině. Na organizaci a provozu se podílí Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje, Policie ČR, Odbor azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra ČR (OAMP), Krajský úřad Ústeckého kraje, nevládní neziskové organizace, Magistrát města Ústí nad Labem, Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR (VZP) a další nezbytné organizace. Snímky jsou i z koordinačního centra HZS ÚK - KAPCU management, které koordinuje veškeré činnosti spojené s provozem Centra ve spolupráci s Krizovým štábem kraje.

Zdroj: HZS Ústeckého kraje