Požár briketárny Děčín

HZS Ústecký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

16.04.2022 | Děčín/ Ústecký kraj
Požár briketárny Děčín

Byl vyhlášen 2. stupeň požárního poplachu.

Územní odbor Děčín

14. 4. 2022 v 13:30 hod. Devět hasičských jednotek zasahovalo u požáru dřevozpracujícího průmyslu na výrobu briket v Děčíně, Benešovské ulici. Požár vypukl v přístavku budovy, ve kterém je umístěna technologie na odsávání pilin a silo. Vzduchotechnikou se požár rozšířil o patro níže a do suterénu, kde byly uskladněné brikety. Hasiči zasahovali v dýchací technice, k likvidaci požáru použili dva proudy "C" a nasadili přetlakovou ventilaci k odvedení kouře. K dohašení požáru bylo rozebráno silo a přístavek. Žhnoucí brikety ze suterénu byly vyváženy smykovým nakladačem ven na volné prostranství. Požár byl lokalizován v 17:52 hod. Přes noc byla na místě ponechána místní dobrovolná jednotka kvůli dohledu nad požářištěm.

15. 4. 2022 v 8:30 hod. jednotky ukončily svou činnost. Při požáru se lehce zranili dva příslušníci HZS Ústeckého kraje. Vyšetřovatel příčin požáru stanovil předběžnou škodu na 3 milióny Kč. Příčinou požáru je zřejmě technická závada na odsávání pilin

Zdroj: HZS Ústeckého kraje