Požár lesa v Hřensku

HZS Ústecký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

14.04.2022 | České Švýcarsko/ Ústecký kraj
Požár lesa v Hřensku

K hašení v nepřístupném terénu byl použit vrtulník.

13. 4. 2022 14:39 Čtyři hasičské jednotky zasahují od 14:39 hod. u požáru lesa v Národním parku České Švýcarsko. Požár je o rozloze cca 50x200 m. Z důvodu nepřístupného a skalnatého terénu, hasiči nemohou na místo dostat vodu hadicovým vedením a hasí pomocí ženijního nářadí. Velitel zásáhu si na pomoc vyžádal vrtulník LS Policie ČR s hasícím "bambi" vakem, který provádí shozy vody přímo na požářiště. Byl vyhlášen 2.stupeň požárního poplachu. AKTUALIZACE: Na místě zasahuje 5 jednotek hasičů a v současné chvíli se požár dále nešíří. Hasiči připravují dálkovou dopravu vody pomocí hadic. Hadice jsou nepřístupným terénem dopravovány pomocí čtyřkolek.

Dnes 14.4. hasiči likvidují ještě několik menších ohnisek z nataženého zhruba 2 km dlouhého hadicového vedení. Dohašování by mohlo trvat zhruba do oběda.

Zdroj: HZS Ústeckého kraje