Požár skládky u Vysoké Pece

HZS Ústecký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

20.08.2022 |  Vysoká Pec/ Ústecký kraj
Požár skládky u Vysoké Pece

Požár likvidovalo šest hasičských jednotek

Územní odbor Chomutov

19. 8. 2022 v 17:45 hodin. Hasiči ze stanice Chomutov a Ústí nad Labem, podniku Severní energetická Komořany a dobrovolní hasiči obcí Jirkov, Strupčice a Černovice likvidovali požár skládky komunálního odpadu ve Vysoké Peci na Chomutovsku. Hasiči zasahovalií na ploše 50 x 30 metrů, nasadili tři vodní proudy "C" a zřídili čerpací stanoviště na doplňování hasební vody z nádrže vedle skládky. Z důvodu hustého kouře byl na místo povolán měřící automobil z Ústí nad Labem, hasiči museli zasahovat v dýchací technice. Technika skládky začala následně rozhrnovat požářiště, které hasiči prolévali vodou.

21:04 hodin. Požár je lokalizován, dále se nerozšiřoval a byl pod kontrolou hasičů.

20. 8. 2022 v 1:29 hodin byl požár likvidován. Požářiště bylo protokolárně předáno zástupci provozovotele. Hasiči ukončují svoji činnost a opouštějí místo skládky.

Zdroj: HZS Ústeckého kraje