Úder blesku způsobil požár lesní hrabanky u Hřenska

15.08.2018
Úder blesku způsobil požár lesní hrabanky u Hřenska

Územní odbor Děčín
Ve středu 15. 8. 2018 v 7:51 hodin vyjelo Ššest hasičských jednotek k požáru u obce Hřensko.

hor-stromy.jpgHořela lesní hrabanka na skále. Požáru si všiml obyvatel nedalekého Janova, který nahlásil na tísňovou linku 112 stoupající kouř z lesa u Pravčické brány.

pozar11.jpgHasiči se rozdělili na dvě skupiny. První společně se strážcem Národního parku spěchala na místo požáru, který se snažila udusat lopatami a zabránit jeho dalšímu šíření a druhá skupina natahovala stovky metrů dopravního vedení s vodou.

Požár se nacházel na skalním masivu a částečně pod ním na ploše cca 500 m2. Šíření požáru a plamenné hoření podporoval západní vítr. Situaci z výšky kontroloval vrtulník německé policie, jelikož se místo požáru nacházelo v těsné blízkosti státní hranice se SRN.

Hasiči museli natáhnout dopravní vedení vody v těžkém terénu. Požár lokalizovali v 10:34 hodin. Příčinou vzniku požáru byl úder blesku.

Tiskový odbor – HZS Ústecký kraj

foto: HZS Ústecký kraj