Díky rychlému zásahu hasičů nevznikly firmě miliónové škody

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

29.08.2018
Díky rychlému zásahu hasičů nevznikly firmě miliónové škody
pozar22v.jpgV úterý 28.8.2018, v  osm hodin večer měli vyhlášený poplach profesionální i dobrovolní hasiči, kteří byli vysláni k požáru u stolárny v Uherském Brodu.

aa-(1).jpg

Po příjezdu pěti jednotek hasičů, a to profesionálních se stanice Uherské Hradiště a Uherský Brod a hasic-vuz.jpgdobrovolných hasičů z Nivnice, Uherského Brodu a Vlčnova, venku u stolařské firmy hořely plechovky, obsahující barvy. Hasiči ihned nasadili celkem tři proudy a během pár minut požár uhasili. Ke snížení teploty použili i pěnu, neboť vlivem sálavého tepla došlo u budovy firmy k popraskání okenních výplní i k zasažení zde stojícího vozidla.

a-(1).jpg

Dále provedli průzkum budovy s použitím termokamery. Požár se díky rychlému zásahu naštěstí dál nerozšířil a velitel zásahu tak mohl krátce před devátou hodinou večerní vyhlásit likvidaci požáru.

aaa-(1).jpg

penize-skoda.jpgNa místo se dostavil i vyšetřovatel příčin požárů. Ten výši škody odhadl na sto třicet tisíc korun. Uchráněné hodnoty jdou však do miliónů korun, neboť požár nezasáhl budovu firmy. Po šetření místa události stanovil vyšetřovatel jako příčinu vzniku požáru samovznícení.

Zdroj :
por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje