Díky větru se požár trávy rychle šířil

08.03.2019
Díky větru se požár trávy rychle šířil

horici-trava3.gif
V pátek 8.3.2019 dvacet minut po poledni vyjeli tři jednotky hasičů k hlášenému požáru trávy v areálu společnosti se sídlem v Otrokovicích na Zlínsku.

ztr-(1).jpg

Zde si zaměstnanci firmy všimli plamenů a ihned událost ohlásili na tísňovou linku. Krajské operační středisko hasičů na místo vyslalo profesionální jednotku ze stanice Otrokovice a dobrovolné jednotky z Otrokovic a přilehlých Kvítkovic.

tt.jpg

Hasiči se na místo sjeli s celkem čtyřmi cisternami. Požár zasáhl travnatou plochu o velikosti 30x50 metrů a rychle se díky větru šířil dál až ke stromům, nacházejících se v těsné blízkosti požáru.

tttz.jpg

K likvidaci požáru použili hasiči dva vysokotlaké proudy a během pár minut měli požár pod kontrolou. Půl hodiny od vyhlášení poplachu již velitel zásahu vyhlásil likvidaci požáru a jednotky se začaly vracet zpět na své stanice. Na dohled na místě zůstali místní dobrovolní hasiči z Otrokovic.

Při požáru nikdo nebyl zraněn a ani nevznikla žádná škoda.

Zdroj :

por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje