Dvě jednotky hasičů zasahovaly u požáru lesa

HZS Zlínský kraj/Źhavé aktuality/Z regionů

Dvě jednotky hasičů zasahovaly u požáru lesa
pozarohen-les2.jpg
Ve středu 13. 3. 2019 od 2:51 hodin zasahovaly u požáru lesa u Kunovic na Vsetínsku dvě jednotky hasičů.
Hlášení o plamenném hoření lesa v délce asi 150 metrů přijali hasiči v 2:12 hodin. Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů z Valašského Meziříčí a dobrovolným hasičům z Kunovic.

Příjezd k požáru komplikovaly hasičům popadané stromy. V jízdě bylo možné pokračovat až po jejich odstranění. Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o dvě ohniska požáru po pálení a v blízkosti ohnisek je vzrostlý les.

hasici-XX.JPGProfesionální hasiči zůstali u prvního ohniska v ploše jednoho většího hřiště na sálový fotbal. Před zahájením hašení ještě ohlásili operačnímu středisku hasičů, že vidí další oheň v blízkosti Podhradní Lhoty v okresu Kroměříž.

hasici-XX.JPGDobrovolná jednotka pokračovala k dalšímu ohnisku hoření zhruba stejné plochy jako první ohnisko. Kolem 3:30 hodin byl požár u prvního ohniska lokalizován a profesionální hasiči se vydali na pomoc dobrovolným hasičům.

Požár byl uhašen třemi vodními proudy.
Na místo požáru vyjel vyšetřovatel hasičů.

nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje