Hasiči na Zlínsku zasahovali v pozdním večeru u požáru chaty

HZS Zlínský kraj/Źhavé aktuality/Z regionů

Hasiči na Zlínsku zasahovali v pozdním večeru u požáru chaty

Ve středu, 31.10.2018, o půl desáté večer přijalo krajské operační středisko hasičů oznámení o požáru chaty v chatové oblasti nad hradem v Malenovicích na Zlínsku.

ViewImage-(5).jpg

Na místo byly ihned vyslány čtyři jednotky hasičů.  Jako první na místo přijela jednotka hasičů statutárního hasic-aut.jpgměsta Zlína, která potvrdila požár chaty a přilehlého zahradního domku, a to již ve třetí fázi.  Postupně k místu požáru přijeli dobrovolní hasiči z Malenovic, profesionální hasiči z Otrokovic a ze Zlína.

ViewImage-(6).jpg

Během pár minut s pomocí čtyř proudů dostali hasiči požár pod kontrolu a velitel zásahu vyhlásil šest minut hasic5.jpgpřed desátou hodinou večerní lokalizaci. Poté objekt kontrolovali termokamerou a dohašovali skrytá ohniska. Vzhledem k tomu, že se chata nacházela v těsné blízkosti vzrostlých stromů, ochlazovali hasiči blízké okolí zasaženého objektu.

ViewImage-(7).jpg

Po uhašení velitel zásahu redukoval síly a prostředky. Na místě zůstaly dvě jednotky dobrovolných hasičů s cisternami, aby do ranních hodin dohlížely na požářiště. Jednotky profesionálních hasičů se vrátily zpět na své stanice.

vysetovani.jpgNa místo se dostavil i vyšetřovatel hasičů, který provedl prvotní ohledání místa požáru. Další šetření společně s Policií ČR bude probíhat během dnešního dne.

Zdroj :
por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje