Ke zraněnému muži letěl vrtulník

HZS Zlinský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Ke zraněnému muži letěl vrtulník

zachrana-osob.jpg
Ve středu 6.března .2019, Krajské operační středisko hasičů přijalo na linku 112 krátce před půl druhou odpolední oznámení o zraněném muži, na kterého v lese spadl strom.

hasici-vuz1.pngNa místo ihned byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Zlín s cisternovým a terénním vozidlem. Zraněný muž se nacházel v lese v katastrálním území obce Provodov na Zlínsku. Příjezd ke zraněnému komplikoval špatně dostupný terén. Díky němu hasiči museli jít část trasy pěšky. Na místo přijel i místní těžař, který se svým terénním vozidlem ke zraněnému dopravil záchranáře.

V době  příjezdu hasičů byl muž při vědomí.

sanutka3.jpgHasiči pomohli s naložením zraněného na nosítka a poté jej přenesli k sanitce. Ta muže transportovala k vrtulníku, který přistál nedaleko místa neštěstí.

Zdroj :

por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje