Muž ukončil život skokem z balkonu.

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

23.02.2017
Muž ukončil život skokem z balkonu.
V úterý 22.2.2017 zasahovaly na místě tragické události ve městě Napajedla na Zlínsku dvě jednotky profesionálních hasičů.
Jako první na místo hlášené události dorazili v 16:16 hodin profesionální hasiči ze stanice Otrokovice. Jednotka byla na místo vyslána na základě žádosti Policie ČR jako asistence při záchraně muže, který vyhrožoval skokem z balkonu v sedmém patře bytového domu na ulici Nábřeží.
Po domluvě s policisty se dva z otrokovických profesionálních hasičů – lezců přesunuli spolu s policejním vyjednavačem na balkon v dalším podlaží, kde připravili kotevní bod pro případné slanění.
V 16:27 hodin byli na místo zásahu vysláni i profesionální hasiči z centrální stanice Zlín s automobilním žebříkem a technickým terénním vozidle družstva hasičů – lezců. Po příjezdu byla výšková technika ponechána v záloze a další dva z hasičů připravili druhý kotevní bod pro slanění na střeše budovy. Hasiči také na pokyn policistů otevřeli vstupní dveře do bytu na jehož balkonu se muž nacházel.
I přes veškerou snahu zasahujících muž z balkonu skočil.
Obě jednotky profesionálních hasičů následně ukončily svůj zásah a postupně se vrátily na své stanice.
Autor: por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje