Nedostatek kyslíku zabránil rozvoji požáru

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

23.02.2017
Nedostatek kyslíku zabránil rozvoji požáru
Ve středu v podvečer 22.2.2017 byly vyslány dvě jednotky hasičů na místo požáru osobního vozidla ve Vsetíně - Rokytnici.
Škodu ve výši asi 30.000 korun způsobil požár v interiéru osobního vozidla zn. Renault, ke kterému došlo před osmnáctou hodinou na ulici Okružní v části města Vsetína – Rokytnici.
Na místo hlášené události byli v 18:05 hodin vysláni profesionální a dobrovolní hasiči ze Vsetína.
Požár vznikl v interiéru vozidla ve dveřích řidiče. Vzhledem k tomu, že vozidlo bylo uzavřeno, došlo po spálení vzdušného kyslíku a zaplnění interiéru zplodinami hoření k samovolnému omezení plamenného hoření. S celkovou likvidací požáru si tak hasiči rychle poradili. Dvacet minut po příjezdu profesionálních hasičů, kteří byli na místě jako první, byl zásah ukončen.
Autor: por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje