Osobní automobil přerazil ve Zlíně betonový sloup

HZS Zlínský kraj/Źhavé aktuality/Z regionů

Osobní automobil přerazil ve Zlíně betonový sloup
nehoda6.png
V pondělí 26. 11. 2018 odpoledne zasahovaly  tři jednotky hasičů od 16:24 hodin u dopravní nehody osobního automobilu ve Zlíně v místní části Louky nad Dřevnicí.

ViewImage-(6).jpg

Osobní automobil přerazil na ulici U Dřevnice ve Zlíně sloup s nadzemním vedením elektrického proudu. Ve hasic-aut.jpgvozidle zůstala uvězněna zraněná řidička. Operační důstojník hasičů vyslal v 16:17 hodin k nehodě jednotku profesionálních hasičů ze Zlína a jednotku hasičů Statutárního města Zlín-Prštné.

ViewImage-(7).jpg

Hasiči po příjezdu provedli průzkum. Poškozený sloup blokoval dopravu do místní části Louky nad Dřevnicí. Zraněné řidičce hasiči poskytli předlékařskou pomoc. Bez použití hydraulického vyprošťovacího zařízení ji zdravi1.jpghasiči vyprostili z poškozeného vozidla. Než přijel sanitní vůz zdravotnické záchranné služby, byla zraněná řidička umístěna ve vyhřátém vozidle městské hromadné dopravy, které stálo nedaleko. Hasiči souběžně s ošetřováním zraněné řidičky provedli protipožární opatření a provizorní fixaci poškozeného sloupu.

ViewImage-(8).jpg

Pohotovostní služba dodavatele elektrické energie provedla odpojení elektriky. Velitel zásahu si vyžádal příjezd vyprošťovacího automobilu z požární stanice Otrokovice. Po jeho příjezdu byl sloup připevněn k hydraulické ruce vyprošťovacího automobilu. Pracovníci pohotovostní služby provedli odpojení drátů od sloupu. Hasiči sloup i poškozený automobil uložili mimo komunikaci. Provoz na silnici byl v 17:56 hodin opět obnoven.

nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje