Plameny zničily zaparkovaný osobní automobil u rodinného domu.

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Plameny zničily zaparkovaný osobní automobil u rodinného domu.

Dnes 29. 6. 2018, dvě jednotky hasičů likvidovaly požár osobního automobilu ve Zlíně.

ViewImage-aspx.jpg

V 11:53 hodin přijali hasiči hlášení o požáru osobního automobilu ve Zlíně v místní části Kudlov v ulici Zemanova. Operační důstojník vyhlásil požární poplach profesionálním hasičům z centrální požární stanice Zlín a jednotce hasičů Statutárního města Zlín.

a.jpg

Hasiče k požáru navedl hustý tmavý dým z hořícího automobilu. Ještě před příjezdem hasičů se majitel snažil hořící automobil uhasit 4 hasicími přístroji, což se mu vzhledem k rozvoji požáru nepodařilo. K uhašení hasiči použili jeden vysokotlaký proud vody. Vzhledem k hustému kouři museli hasiči pracovat v dýchací technice. Po uhašení byla termokamerou zkontrolována teplota částí vozidla, protože v blízkosti hořícího automobilu stála novostavba rodinného domu a taky hromada dřeva k topení. Požárem došlo také k poškození části mechanismu vjezdové brány.

khjgdf.jpg

Vyšetřovatel hasičů určil jako příčinu technickou závadu na vozidle.
Škoda způsobená požárem byla vyčíslena v předběžné výši 30 000 korun.

nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje