Požár hospodářské stavby v Želechovicích nad Dřevnicí. Aktualizace

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

19.02.2023 | Želechovice/ Zlínský kraj
Požár hospodářské stavby v Želechovicích nad Dřevnicí. Aktualizace

(17. 2. 2023) Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v pátek večer u požáru hospodářské budovy na ranči v Želechovicích nad Dřevnicí.

Hlášení o požáru jsme přijali v 18.00 hodin.

V době našeho příjezdu byl objekt celý v plamenech. Požár jsme hasili v dýchacích přístrojích třemi útočnými proudy C. Z objektu jsme vynesli jednu tlakovou láhev na propan-butan.

Ještě před naším příjezdem byly z objektu vyvedeny tři osoby a tři koně. K zranění osob ani zvířat nedošlo.

Po lokalizaci požáru jsme začali rozebírat konstrukce a hledali jsme skrytá ohniska hoření.

Na místě společně pracuje Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů.

U požáru zasahovala jednotka HZS Zlínského kraje stanice Zlín a jednotky SDH obcí Želechovice nad Dřevnicí, Želechovice Paseky a Zádveřice.

Aktualizace 17. 2. 2023 ve 22:10 hodin

Požár způsobil škodu v předběžné výši 400 000 korun. Byly uchráněny hodnoty v předběžné výši 20 000 korun.

V ohledání místa požáru se bude pokračovat v sobotu 18. 2. 2023 v dopoledních hodinách.

Autor: nprap. Roman Žemlička - HZS Zlínského kraje

Zdroj: HZS Zlínského kraje