Požár klubovny v městě Fryšták

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

15.11.2022 |  Fryšták/ Zlínský kraj
Požár klubovny v městě Fryšták

(14. 11. 2022) U požáru klubovny na ulici Dolnoveská ve Fryštáku zasahovaly v pondělí večer tři jednotky.

Hlášení o požáru dvou dřevěných buněk na ulici Dolnoveská ve Fryštáku jsme přijali v 17:19 hodin. Operační důstojník vyhlásil po ověření informace v 17:20 hodin požární poplach profesionální jednotce z centrální požární stanice Zlín a dobrovolným jednotkám z Fryštáku i Lukova.

První byla u hlášené události místní dobrovolná jednotka, která potvrdila požár v plném rozsahu. požár byl uhašen s pomocí tří útočných proudů vody C.

Velitel zásahu si vyžádal příjezd Policie České republiky a vyšetřovatele hasičů.

Na místo požáru se dostavil starosta obce.

K zranění osob nedošlo. Hašení před naším příjezdem nebylo dle velitele zásahu prováděno.

Požárem došlo k zničení dvou dřevěných mobilních buněk, které byly využívány v minulosti jako klubovna.

Podle majitele objektu vznikla požárem škoda v předběžné výši 60 tisíc korun.

Příčina požáru zůstává ve společném šetření hasičů a Policie České republiky.

Autor: nprap. Roman Žemlička - HZS Zlínského kraje

Zdroj: HZS Zlínského kraje