Požár na lodžii bytového domu.

HZS Zlinský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Požár na lodžii bytového domu.

V pondělí 25. 3. 2019, odpoledne, došlo k požáru na lodžii bytového domu ve Starém Městě u Uherského Hradiště.

d.jpg

Požár bytového domu na ulici Za Radnicí ve Starém Městě byl ohlášen hasičům 25. 3. 2019 v 15:56 hodin. Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů z Uherského Hradiště a jednotkám dobrovolných hasičů ze Starého Města, Kunovic a Babic.

dd.jpg

Hasiči po příjezdu zjistili, že požár na zapuštěné lodžii v posledním podlaží bytového domu byl uhašen před jejich příjezdem. Požárem bylo poškozeno plastové okno mezi schodištěm a lodžií, část dodatečného zateplení obvodových stěn. Dále byly zakouřeny vnitřní povrchy stěn vnitřního schodiště. Evakuace obyvatel domu nebyla potřeba.

ddd-(1).jpg

Na místo se dostavila Policie České republiky, Městská policie Staré Město a vyšetřovatel hasičů.

Vyšetřovatel zjistil, že příčinou požáru bylo nedbalostní jednání při kouření.

Škoda vzniklá požárem byla určena v předběžné výši 70 000 korun.

nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje