Požár oplocené lesní školky hasilo šest jednotek hasičů

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

14.07.2022 | Zlín/ Zlínský kraj
Požár oplocené lesní školky hasilo šest jednotek hasičů

(14. 7. 2022) Včerejší noční požár lesa ve Zlíně-Mladcové v lokalitě Mladcovské kopce zaměstnal šest jednotek hasičů.

Oznámení o požáru jsme přijali 13. 7. 2022 v 21:12 hodin. Oznamovatel nám pouze sdělil, že kouř vycházející z lesa vidí ve vzdálenosti asi 2 kilometry od Suchého dolu ve směru na Zboženské rybníky. Situace byla taková, že i operační důstojník ze stanice Zlín na ulici Přílucká kouř také viděl. Bohužel pro jednotky toto byla velmi obecná informace. Jediná indicie, která řídila jízdu k místu požáru, byl viditelný kouř. Na místo požáru se proto první jednotka dostala až v 21:32 hodin.

Průzkumem bylo zjištěno, že hoří tráva a stromky v oplocené části na ploše asi 50 metrů šířky a 100 metrů délky. Abychom se do prostoru dostali, museli jsme provést prořezání a odstranění části oplocení.

Hořící tráva a dřevo

Voda k hašení byla k místu požáru dopravována kyvadlově velkoobjemovými cisternami z nedaleké městské části Mladcová.

Na místo požáru se dostavil řídící důstojník HZS Zlínského kraje územní odbor Zlín.

Jednotky se začaly vracet od požáru na stanici a do zbrojnic 14. 7. 2022 těsně po půlnoci.

Požár způsobil škodu v předběžné výši 100 tisíc korun. Uchráněn byl les v předběžné hodnotě 500 tisíc korun.

Příčina vzniku požáru zůstává v šetření.

K zranění osob nedošlo.

U požáru zasahovala jednotka HZS Zlínského kraje stanice Zlín a jednotky sboru dobrovolných hasičů z Fryštáku, Mladcové, Rackové, Štípy a Zlína.

Autor: nprap. Roman Žemlička - HZS Zlínského kraje

Zdroj: HZS Zlínského kraje