Požár rodinného domu v obci Vápenice

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

26.10.2022 | Vápenice/ Zlínský kraj
Požár rodinného domu v obci Vápenice

(26. 10. 2022) Dne 25. 10. 2022 v 23:39 hodin jsme přijali hlášení o požáru rodinného domu v místní části Paseky v obci Vápenice. Požární poplach byl vyhlášen 4 jednotkám.

Jako první byla na místě dobrovolná jednotka obce Starý Hrozenkov, která potvrdila požár střechy rodinného domu. Operační důstojník proto pár minut po půlnoci vyhlásil požární poplach dalším 3 jednotkám. Byl vyhlášen 2. stupeň poplachu.
Požár byl ohlášen i starostce obce.
Před jednou hodinou ranní si velení převzal řídící důstojník pro územní odbor Uherské Hradiště.

V dýchacích přístrojích jsme začali rozebírat plechovou střechu a hasili ohniska požáru. Současně bylo z domu vynášeno vnitřní vybavení a cennosti.

Od začátku byl na místě i manžel vlastníka domu. Ten zjistil požár, když uslyšel ve vedlejším pokoji praskání. Z domu vynesl psa. K poškození zdraví nedošlo.

Na dohlídku zůstala na místě dobrovolná jednotka ze Starého Hrozenkova.

Příčina požáru zůstává ve společném šetření hasičů a Policie České republiky.
Požárem byla způsobena škoda v předběžné výši 3,5 milionu korun.

U požáru zasahovaly profesionální jednotky ze stanice Uherský Brod i Uherské Hradiště a dobrovolné jednotky ze Starého Hrozenkova, Bojkovic, Bánova, Nivnice i Bystřice pod Lopeníkem.

Autor: nprap. Roman Žemlička - HZS Zlínského kraje

Zdroj: HZS Zlínského kraje