Požár trávy poškodil ovocné stromy v sadě.

HZS Zlínský kraj/Źhavé aktuality/Z regionů

18.08.2018
Požár trávy poškodil ovocné stromy v sadě.
pozarohen-les2.jpg
V sobotu 18. 8. 2018, pět jednotek hasičů likvidovalo požár trávy v sadu u Pohořelic na Zlínsku.

ViewImage-(2).jpg

Hasiči přijali hlášení o požáru v 11:22 hodin. Operační důstojník vyhlásil požární poplach jednotkám hasic-aut.jpgprofesionálních hasičů z Otrokovic a ze Zlína a dále jednotkám dobrovolných hasičů z Napajedel, Otrokovic a Pohořelic.

ViewImage-(3).jpg

Hasiči vyjeli s pěti automobilovými cisternami a jedním dopravním automobilem.
V době příjezdu hořela travnatá plocha v sadu na ploše asi 10 000 metrů čtverečních. K uhašení plamenů hasiči nasadili několik útočných vodních proudů C a D. Požár byl uhašen v 12:18 hodin.

ViewImage-(4).jpg

PolicieCR.pngNa místo požáru se dostavila policie České republiky a vyšetřovatel hasičů.
Osoby, které v sadu shrabovaly seno, vyšetřovateli sdělily, že do trávy upadl nedopalek cigarety. Vznikající požár se snažili uhasit vlastními silami, ale vítr plameny rychle rozfoukal do okolí. Požár proto oznámili hasičům.

ViewImage-(5).jpg

Škoda způsobená požárem nebyla prozatím stanovena. Požárem bylo poškozeno několik ovocných stromů.

nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje