Při pálení odpadu chytla střecha hospodářské budovy.

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

25.07.2018
Při pálení odpadu chytla střecha hospodářské budovy.

V úterý 24.7.2018, v  osm hodin večer, vyjeli profesionální hasiči ze stanice Zlín a dobrovolní hasiči z Vizovic do ulice Dělnická ve Vizovicích, kde hořela střecha hospodářské budovy.

a-(1).jpg

Po příjezdu hasičů na místo byla střecha v plamenech. Hasiči ihned nasadili tři proudy a po chvíli se jim podařilo požár lokalizovat. Zásah prováděli v dýchací technice, neboť z místa požáru šel hustý dým. Následně se na střechu dostali po nastavovacích žebřících, rozebrali střešní konstrukci a provedli dohašení skrytých ohnisek. Díky rychlému zásahu hasičů se požár nerozšířil mimo hospodářskou budovu.

kl-(1).jpg

Celá událost se obešla bez zranění.

lll-(1).jpg

Na místo požářiště se dostavil vyšetřovatel hasičů. Na základě jeho šetření bylo zjištěno, že majitel v místě události spaloval zahradní odpad na otevřeném ohni, při čemž došlo vlivem úletu žhavých částic z ohniště k iniciaci dřevěné střešní konstrukce hospodářské budovy. Prvotní odhad vzniklé škody byl vyčíslen na padesát tisíc korun.

Zdroj :
por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje