Ranní nehoda čtyř aut na několik hodin uzavřela hlavní tah na Brno

HZS Zlinský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Ranní nehoda čtyř aut na několik hodin uzavřela hlavní tah na Brno

nehoda-cry.png
Ve středu 3. 10. 2018, šest minut před půl šestou ranní byla vyslána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Uherské Hradiště do Starého Města na ulici Brněnská k hlášené dopravní nehodě několika vozidel.

s.jpg

Po příjezdu jednotka hasičů provedla průzkum místa nehody, přičemž zjistila, že se u sjezdu z obchvatu srazila clovek-zachr1.jpgtři osobní vozidla s kamionem. Všichni cestující byli již mimo svá auta, nikdo v nich nezůstal zaklíněn. Nejhůře dopadlo osobní vozidlo Škoda Octavia, jehož řidič jen zázrakem neutrpěl smrtelné zranění. Skončil však v péči záchranářů, kteří jej převezli do nemocnice k podrobnému vyšetření.

zakaz-vjezdu1.jpgPo dobu zásahu složek IZS a šetření nehody dopravními policisty byla tato hlavní komunikace uzavřena, díky čemuž se v místě tvořily kolony vozidel více než tři hodiny.

Hasiči u vozidel provedli protipožární opatření a uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem. O půl sedmé ráno se jednotka vrátila na svou stanici zpět, aby se vystřídala s novou nastupující směnou.

sd.jpg

Po ukončení šetření dopravními policisty se druhá jednotka vrátila zpět na místo nehody a provedla závěrečný úklid vozovky. Střepy a úlomky z vozidel se nacházely na téměř stech metrech ve všech třech jízdních pruzích. Hasiči vozovku uklidili od částí havarovaných vozidel, zametli použitý sorbent a v devět hodin se vrátili zpět na svou stanici.

Zdroj :

por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje