Sobotní dopolední nehody si ve Zlínském kraji vyžádaly tři zranění

HZS Zlínský kraj/Źhavé aktuality/Z regionů

06.01.2019
Sobotní dopolední nehody si ve Zlínském kraji vyžádaly tři zranění

Novoroční sněhová nadílka ve Zlínském kraji i během sobotního dne, 5.ledna 2019, potrápila především řidiče.

snih3.png snih-il3.jpg

snih.gifK první nehodě sedm minut po půl jedenácté vyjížděli profesionální hasiči ze stanice Holešov. Byli vysláni do obce Jankovice na Kroměřížsku. Zde havarovala řidička osobního vozidla, která se svým autem skončila v klestí ve srázu. Při nehodě zranění neutrpěla a před příjezdem hasičů se sama dostala z vozidla ven. Taktéž  nedošlo ani k úniku provozních kapalin. Hasiči s pomocí motorové pily ořezali klestí v okolí vozidla, aby bylo možné auto vytáhnout zpět na komunikaci a odvést odtahovou službou. Příčinu nehody šetří dopravní policisté.

snih.gifO chvíli později se stala dopravní nehoda dvou vozidel v Zádveřicích - Rakové na Zlínsku. V 10:47 hodin měli vyhlášený poplach profesionální hasiči ze stanice Zlín společně s dobrovolnými hasiči z Vizovic.

ViewImage-(1).jpg

Obě jednotky se sjely k nehodě. Zde velitel zásahu průzkumem zjistil, že se  v kopci střetlo osobní vozidlo s dodávkou. V každém vozidle cestovali dva lidé a v dodávce i pes. Celkem byly zraněny tři osoby, které skončily v péči záchranářů.
zvire-pes.jpgPes vyvázl bez zranění. Hasiči ihned po příjezdu zajistili vozidla proti pohybu a provedli u nich protipožární opatření. K úniku provozních kapalin nedošlo. Nehoda, která zablokovala jeden jízních průh, komplikovala dopravu. Hasiči proto v místě nehody usměrňovali dopravu a projíždějící řidiče kyvadlově pouštěli jedním jízdním pruhem. Krátce dpřed jednou hodinou odpolední se obě jednotky vrátily zpět na své stanice.

Zdroj :
por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje