Těžká nehoda v Buchlovských horách si vyžádala tři zraněné.

HZS Zlínský kraj/Źhavé aktuality/Z regionů

03.11.2018
Těžká nehoda v Buchlovských horách si vyžádala tři zraněné.
nehoda22.png
V sobotu 3. 11. 2018, pět minut před druhou hodinou odpolední přijalo krajské operační středisko hasičů žádost o pomoc při řešení dopravní nehody na silnici I/50 v Buchlovských horách. Došlo zde ke střetu dvou osobních automobilů, a na místě se nacházelo několik zraněných.

ViewImage-(7).jpg

hasic-aut.jpgJednotka profesionálních hasičů ze stanice Uherské Hradiště byla na místě do deseti minut. Po zajištění místa nehody byly okamžitě zahájeny záchranné práce.

ViewImage-(8).jpg

sanita3.jpgŘidič vozu značky BMW zůstal po střetu ve vozidle zaklíněn a jednotka musela vrak rozstříhat a řidiče vyprostit pomocí speciálního hydraulického zařízení. Po předání zdravotníkům byl transportován do nemocnice.

ViewImage-(9).jpg

sanita34.pngVe druhém voze Ford Mondeo se zranily dvě osoby, které sice nebylo nutné vyprošťovat, ale po prvotním ošetření byly také odvezeny posádkami zdravotnické záchranné služby do nemocnice.

ViewImage-(11).jpg

Hasiči zabezpečili oba vraky proti požáru a uniklé provozní kapaliny odstranili pomocí sypkých sorbentů. Po zadokumentování nehody policií byla vozovka uklizena a v 16:40 hodin se hasiči vrátili zpět na svou základnu.

kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje,
Foto: HZS Zlínského kraje