V centru Zlína dopravu zkomplikovala nehoda čtyř vozidel

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

V centru Zlína dopravu zkomplikovala nehoda čtyř vozidel
nehoda33.jpg
Několikahodinové zkomplikování dopravy ve čtvrtek 27.září 2018 odpoledne způsobila nehoda čtyř vozidel, která se stala krátce před šestou hodinou. Řidiči se tak při průjezdu centrem krajského města po ulici Gahurova museli obrnit velkou trpělivostí.

2.jpg

K nehodě byly vyslány všechny složky integrovaného záchranného systému. Profesionální hasiči ze stanice zdravi1.jpgZlín průzkumem místa nehody zjistili, že zde došlo ke srážce čtyř vozidel, a to tří osobních aut a jedné dodávky. Při nehodě byly zraněny dvě řidičky, kterým na místě jeden z hasičů poskytl posttraumatickou péči. Obě zraněné skončily v péči záchranářů. Hasiči je pomohli transportovat do sanitek a záchranáři je poté odvezli do krajské nemocníce k podrobnému vyšetření.

a.jpg

Hasiči vozidla stabilizovali proti nechtěnému pohybu a u všech provedli protipožární opatření. Náraz byl velmi silný a po značném poškození aut u nich došlo k úniku provozních kapalin. Ty hasiči zasypali sorbentem.
Šetření příčiny nehody si převzali dopravní policisté.

ViewImage-aspx-(1).jpg

Po ukončení jejich práce řidiči dvou vozidel odjeli a pro druhé dvě auta si jejich majitelé museli zajistit odtah, neboť vozidla byla tak poškozena, že s nimi jejich majitelé nemohli odjet. Nakonec na místě nehody hasiči provedli úklid vozovky od střepů a úlomků a odklidili použitý sorbent.

Zdroj :
por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje