V obci Ratiboř na Vsetínsku zasahovali hasiči u požáru suché trávy

27.03.2019 | Ilustrační foto
V obci Ratiboř na Vsetínsku zasahovali hasiči u požáru suché trávy
pozarohen-les2.jpg
Ve středu 27.03.2019, krátce po jedné hodině odpolední přijalo krajské operační středisko hasičů oznámení o požáru suché trávy na louce za rodinnými domy v obci Ratiboř na Vsetínsku.

hasic-aut.jpgPožár se podle oznamovatele rychle šířil směrem k nedalekému lesu. Na místo proto vyjely hned tři jednotky hasičů. Profesionální hasiči ze stanice Vsetín a dvě dobrovolné jednotky z Jablůnky a Ratiboře.

hasic2.jpgHasiči k likvidaci požáru nasadili 2 D proudy a požár měli během pár minut pod kontrolou. Již pět minut před půl druhou vyhlásil velitel zásahu lokalizaci požáru. Poté zasaženou část o velikosti 20x50 metrů dále prolévali vodou. Ve dvě hodiny byl již požár úplně zlikvidován a hasiči se postupně začali vracet zpět na své stanice.

Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů, který zjišťuje příčinu vzniku požáru.

Zdroj :
por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje