AKTUALIZACE 2. V Kraji Vysočina silný vítr i nadále přidělává práci hasičům. Počet zásahů se vyšplhal ke třem stovkám

HZS Kraj Vysočina//Žhavé aktuality/Z regionu

29.10.2017
AKTUALIZACE 2. V Kraji  Vysočina  silný vítr i nadále přidělává práci hasičům. Počet zásahů se vyšplhal ke třem stovkám
vitr-silny.jpg

VITR.jpg12:00 hod
K více než 200 událostí vyjížděli od rána hasiči na Vysočině. Vítr láme stromy a větve.  Náporu větru neodolalo na Vysočině i několik střech. V průběhu uplynulé hodiny vyjížděli hasiči k poškozeným střechám hned několikrát.

Ve Velké Bíteši v ulici Kozí padl strom na střechu rodinného domu.

Obdobný případ se stal i v Bartoušově na Havlíčkobrodsku, kde padlý strom poškodil střechu chaty.
V ulici Lipová v Bystřici nad Pernštejnem poryv větru strhl část střechy na rodinném domě.
Stejnou událost řešili i hasiči v Puklicích, kde silný vítr poškodil střechu mateřské školky.

VITR.jpg13:00 hod

Zásahy hasičů na Vysočině v souvislosti s počasím nekončí. Od pravého poledne do jedné hodiny odpoledne zasahovali vysočinští hasiči u dalších více než čtyř desítek událostí.
Celkový počet zásahů hasičů na Vysočině od rána přesáhl 260.

Zásah hasičů byl nutný například v ulici Štursova ve Žďáře nad Sázavou, kde silný vítr strhl část střechy na panelovém domě.

Za pomoci motorových pil odstraňovali hasiči v uplynulé hodině popadané stromy například u Pozďatína, Dalešic, v ulici Nádražní ve Žďáře nad Sázavou nebo u obce Kámen na Pelhřimovsku.

VITR.jpg14:00 hod

Silný vítr zaměstnal vysočinské hasiče i nadále. Opět odstraňovali stromy a větve, které padly na komunikace. Zásah hasičů byl nutný například u Sedletic, Pacova, Luk nad Jihlavou, Blažkova nebo Dolního Města.

Na silnici spojující Komorovice a Pelhřimov spadl strom na projíždějící osobní vozidlo. Událost se obešla bez zranění osob.

K pádu stromu na zaparkovaný osobní vůz vyjížděli také hasiči v Havlíčkově Brodě.

Ve Velkém Meziříčí v ulici Na Spravedlnosti uvolnil vítr plechovou střechu na domě.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí HZS Kraj Vysočina
Foto: HZS Kraj Vysočina