Vážná dopravní nehoda na D1

HZS Kraj Vysočina //Žhavé aktuality/Z regionů

20.09.2023 | D1/ Kraj Vysočina
Vážná dopravní nehoda na D1

V úterý 19. září 2023 před desátou hodinou dopoledne přijala operátorka tísňové linky Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina oznámení o dopravní nehodě motocyklisty na 139. km dálnice D1 ve směru na Brno.  Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Velké Meziříčí.

Zraněnému motocyklistovi hasiči poskytli předlékařskou první pomoc a po příjezdu zdravotníků jej předali do jejich péče. Zraněný muž byl po nezbytném ošetření na místě události letecky transportován k dalšímu ošetření do nemocnice.

Provoz na dálnici ve směru na Brno byl po dobu přistání vrtulníku a transportu pacienta do něj uzavřen. K obnovení provozu ve dvou jízdních pruzích ve směru na Brno došlo v 10.46 hod.

Na havarovaném motocyklu provedli hasiči protipožární opatření a místo události technicky zabezpečili.

kpt. Ing. Bc. Petra Musilová - tisková mluvčí

Zdroj: HZS Kraje Vysočina