Dobrovolní hasiči Libereckého kraje cvičili nasazení nouzového kontejneru

02.05.2019
Dobrovolní hasiči Libereckého kraje cvičili nasazení nouzového kontejneru

hasic-dobro.png
Cvičení se zúčastnily jednotky předurčené k civilní ochraně a ochraně obyvatelstva území okresu Semily: Čistá u Horek, Háje nad Jizerou, Tatobity, Ktová a jednotky nově zařazené do předurčenosti Bozkov, Velké Hamry - Velké Hamry II a Bukovina u Čisté.

ViewImage-aspx-(1).jpg

V průběhu sobotního cvičení na stanici Turnov si hasiči ze tří nově zařazených jednotek napsali i závěrečný test kurzu TOOB-16 technik ochrany obyvatelstva. Kurz je pro členy jednotek předurčených na ochranu obyvatelstva považován v Libereckém kraji za základní odbornou přípravu.

www-(1).jpg

V sobotu 27. dubna 2019 proběhlo taktické cvičení na stanici v České Lípě, kde se stejného nácviku zúčastnily jednotky sboru dobrovolných hasičů z České Lípy – Dobranova, Nového Boru, Volfartic a Svojkova. Tímto cvičením, které bylo poslední v řadě, tak byly proškoleny všechny jednotky předurčené k civilní ochraně a ochraně obyvatelstva na území Libereckého kraje pod metodickým vedením příslušníků HZS LK z oddělení IZS a služeb a z oddělení ochrany obyvatelstva a krizového řízení.

ww-(1).jpg

Cvičení byla zaměřena na seznámení dobrovolných hasičů s kontejnerem nouzového přežití, který má HZS Libereckého kraje od roku 2016 zapůjčen do svého majetku od Správy státních hmotných rezerv. První teoretická část se konala na učebně, kde se cvičící seznámili se zásadami bezpečnosti práce s jednotlivými zařízeními z vybavení kontejneru, s technickými parametry i sekcemi kontejneru nouzového přežití a dalšími důležitými informacemi pro jejich činnost. V další praktické části následovala prohlídka samotného vybavení kontejneru a stavba přístřešků ke kontejneru, ubytovacího stanu i přechodového modulu. Hasiči vyzkoušeli chod elektrocentrály, vnějšího i vnitřního osvětlení stanu, přenosný topný agregát a infrazářiče. Následovalo složení a úklid veškerého vybavení kontejneru nouzového přežití.

Text: plk. Mgr. Michal Dvořák

Zdroj :