Dobrovolný hasič z Ostravy-Staré Bělé zkušeně odstěhoval užovku do přírody

Hasiči/Dobrovolní hasiči/Akce hasičů

04.06.2021 | Ostrava/ Moravskoslezský kraj
Dobrovolný hasič z Ostravy-Staré Bělé zkušeně odstěhoval užovku do přírody

Je i video...


Jak je dobré mít ve svém týmu zkušeného chovatele hadů, se přesvědčili v pátek 4.6.2021 dopoledne v Ostravě-Staré Bělé zdejší dobrovolní hasiči, kteří vyjeli do místní Chrobákovy ulice k nahlášenému krásnému hadovi, který se bezstarostně vyhříval na zahradě rodinného domku. Vypátral ho a štěkotem informoval své „páníčky“ o číhajícím nebezpečí ostražitý čtyřnohý hlídač.  

Hasič ihned identifikoval „neškodnou“ užovku obojkovou, která žije zejména v blízkosti vody a živí se hlavně obojživelníky a rybami, opatrně ji přehrnul rukama ve festovních rukavicích do plastového kyblíku, překryl víkem, vytvořeným z plastové tašky, a kolegové už je oba vezli na okraj nedalekého Bělského lesa.

Tam ji opatrně vyklopil do trávy. Po krátké „domluvě“ opatrnými doteky, na které užovka reagovala podrážděným syčením a pokusy o útok, nakonec plaz zřejmě pochopil, že cílem je dostat ho z frekventované pěšiny do bezpečí, a rychle zmizel v blízké husté vegetaci.

Na místo výskytu hada vyjela i specializovaná jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice Ostrava-Přívoz. Díky rychlému profesionálnímu zásahu kolegů ze Staré Bělé se mohla velmi brzy vrátit zpět na základnu a vše nechat v jejich kbelíku a rukou…

Video ze zásahu (HZS MSK, Tomáš Lach): https://youtu.be/OZ9F5L7x7qc

Zdroj:  HZS Moravskoslezského kraje
 

1