Libočany slavili 90 let založení hasičského sboru

Hasiči/Dobrovolní hasiči/Akce hasičů

16.09.2019 | Libočany
Libočany slavili 90 let založení hasičského sboru

Sobota14.9.2019 byla pro libočanské hasiče významným dnem, slavili 90 let založení hasičského sboru. Již od rána měli hasiči na pilno. Stavěli altány , podium, stánek s občerstvením. Vše začalo v 10 hodin , kdy starosta sboru p. René Sádovský uvítal hosty pana Jiřího Hence starostu KH a OSH , za HZS Žatec mjr. Mgr. Jakub Vlček a velitel jednotky SDH Libočany p. Antonín Hrušovský. Zástupce HZS mjr. Mgr. J. Vlček vyzvedl ve své řeči dobrou spolupráci s libočanským sborem . Pan J. Henc ocenil práci sboru a jeho akceschopnost . Po uvítání všech přítomných jak diváků tak i spřátelených hasičských sborů, které na oslavy dorazily, následovalo ocenění členů SDH Libočany. Dalším bodem oslav bylo požehnání prvnímu hasičskému praporu libočanských hasičů. Požehnání praporu provedl pan farář Augustin Josef Špaček. Po požehnání praporu se vydal průvod obcí na místní hřbitov , aby zde hasiči položili věnec a minutou ticha uctili památku svých bývalých členů. Následovala spanilá jízda do které se zapojily všechny přítomné jednotky hasičů. Jízda vedla přes obce Čeradice, Sedčice, Nové Sedlo a zpět do Libočan.

Po spanilé jízdě následovala soutěž v požárním útoku, do které se zapojili i mladí hasiči z Libočan. Následovala další soutěž a to běh na 50 metrů s překážkami . Soutěžící dvojce musely překonat okno , dále kladinu a posledním úkolem bylo nastříkání do terče pomoci ruční stříkačky.

Po celou dobu slavnosti byl k dispozici stánek s občerstvením a skvělé komentování jednotlivých událostí v podání Vojty Šubrta a René Sádovského. Po přestávce se opět soutěžilo a to v netradičních disciplínách jako byla štamprdlová štafeta a libočanský dvojboj. Počasí se vydařilo a oslava výročí také. O dobrou náladu a veselé momenty při plnění disciplín nebyla nouze. Starosta sboru p. René Sádovský předal přítomným upomínkové předměty s emblémem sboru .

Vyvrcholeném oslav byla zábava, která se konala v místním kulturním domě. Závěrem bychom rádi poděkovali sponzorům oslav a to obci Libočany, Ústeckému kraji, Zvučení. eu a MAS Vladař o.p.s. Děkujeme všem kteří svou účastí podpořili naše oslavy založení sboru.

zdroj :

Za SDH Libočany