Na Českokrumlovsku proběhla odborná příprava členů dobrovolných jednotek

Hasiči/Dobrovolní hasiči/Akce hasičů

Na Českokrumlovsku proběhla odborná příprava členů dobrovolných jednotek
hasici-dobrol-X.gif  hzs-cr.jpg hasici-dobr.jpg
V průběhu měsíců února a března 2019 proběhla v rámci územního odboru Český Krumlov HZS Jihočeského kraje odborná příprava členů jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí.

ViewImage-(3).jpg

V rámci specializačního kurzu nositelů dýchací techniky měli členové dobrovolných výjezdových jednotek možnost získat odbornost a praktické dovednosti k používání dýchacích přístrojů. Úspěšně ho absolvovalo 12 členů jednotek, kteří se především při závěrečné praktické části pořádně zapotili při překovávání nástrah výcvikového polygonu v Českých Budějovicích.

ViewImage.jpg

V rámci základního kurzu složilo úspěšně zkoušky 16 nových velitelů jednotek a velitelů družstev. Rozšířili tak řady dobrovolníků, kteří jsou schopni vést jednotky při samostatných i společných zásazích. Pro stávající velitele byla organizována odborná příprava k prodloužení způsobilosti. Hojnou účastí přesahující 70 osob demonstrovali velitelé dobrovolných jednotek svůj zájem o získání nových zkušeností a poznatků z oblasti požární ochrany. Série kurzů byla ukončena 30. března 2019 odbornou přípravou strojníků, které se účastnilo 80 osob.

ViewImage-(1).jpg

Díky všem odborným lektorů z řad příslušníků územního odboru Český Krumlov, kteří se na jednotlivých částech odborné přípravy svým kolegům z JSDHO věnovali.

Vendula  Matějů –tisková mluvčí Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj