Cvičení „Letadlo 2017“

Hasiči/Profesionální hasiči/Hasiči v akci

07.06.2017
Cvičení „Letadlo 2017“
Téměř sedm desítek hasičů, policistů, záchranářů či pracovníků letiště se dnes, 7 června 2017, v dopoledních hodinách zapojilo do taktického cvičení „Letadlo 2017“.
ViewImage-aspx-(1).jpg
Plán cvičení, které proběhlo na strakonickém letišti a lesích u Pracejovic, předpokládal technickou závadu na malém letadle Cessna. Letadlo ohlásilo z důvodu nepravidelného chodu motoru stav nouze. Dalším předpokladem cvičení bylo vysazení jednoho parašutisty, který skončil v lesích mezi Pracejovicemi a Sousedovicemi. Ostatní dva parašutisté již výsadek nestihli a v letadle včetně pilota zůstali. Letadlo po dopadu na plochu letiště začalo hořet, z jeho trosek bylo nutné všechny zachránit…
Toto byl námět cvičení, který byl okolo deváté hodiny dopolední nahlášen na tísňovou linku 112 a na základě kterého všechny záchranné složky zahájily záchranné práce.
Velitel zásahu vzhledem k rozsahu události rozdělil místo zásahu na tři sektory: sektor vyhledání, vyproštění a záchrany osob z havarovaného letadla se současnou likvidací požáru, sektor zdravotnické pomoci s poskytnutím přednemocniční neodkladné péče a sektor pátrání po pohřešovaném parašutistovi. Velitelé jednotlivých sektorů pak spolupracovali ve zřízeném štabu velitele zásahu.
l-(1).jpg
Do cvičení se zapojily všechny složky integrovaného záchranného systému: více než 20 profesionálních a dobrovolných hasičů, a to ze stanice Strakonice a z jednotek SDH obcí Štěkeň a Strakonice, dále osádky ZZS Jihočeského kraje, hlídky Policie ČR, Městská policie Strakonice a samozřejmě pracovníci Aeroklubu Strakonice.
Vendula Matějů, tisková mluvčí – HZS Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj