Cvičná záchrana osoby z podzemních prostor jindřichohradeckého cvičiště

Hasiči//Profesionální hasiči/Hasiči v akci

Cvičná záchrana osoby z podzemních prostor jindřichohradeckého cvičiště

Podzemní šachty na vojenském cvičišti v Jindřichově Hradci využili jindřichohradečtí profesionální hasiči ke cvičení, které se uskutečnilo ve středu 16. května 2018.

aa.jpgNámětem cvičení byla záchrana osoby, která zůstala v bezvědomí v prostorách podzemního labyrintu. Cvičení se zúčastnily osádky dvou cisteren profesionálních hasičů z jindřichohradecké stanice v počtu osmi hasičů. Pro provedeném průzkumu velitel zásahu rozdělil hasiče do dvou skupin.

Družstvo z cisterny provedlo průzkum a vyhledalo osobu v šachtě. Během záchranných prací, které hasiči prováděli v podzemním labyrintu v dýchací technice, se družstvo z druhé cisterny připravilo na vytažení osoby ze šachty.

K záchraně osoby v bezvědomí a jejímu zajištění a následnému vytažení z podzemní šachty hasiči použili lezeckou techniku.

Vendula Matějů, tisková mluvčí - HZS Jihočeský kraj

Foto: HZS Jihočeský kraj