Cvičný požár železniční cisterny prověřil hasiče na Kutnohorsku

Hasiči/Profesionální hasiči/Hasiči v akci

Cvičný požár železniční cisterny prověřil hasiče na Kutnohorsku
cisterna2.jpg
V pondělí 1. října 2018 před desátou hodinou dopolední byl na Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje nahlášen požár železniční cisterny s ethanolem v areálu firmy v obci Vrdy na Kutnohorsku, která tuto hořlavou kapalinu vyrábí.

A.jpg

Na místo byly dle poplachového plánu vyslány jednotky ve druhém poplachovém stupni, včetně jednotek v rámci mezikrajské výpomoci z Pardubického kraje. Současně byla provedena evakuace 25 zaměstnanců z areálu firmy.

aaaa.jpg

Po příjezdu prvních jednotek na místo začaly jednotky vodními proudy ochlazovat jak hořící cisternu, tak vedlejší nezasaženou cisternu. Velitel čety ze stanice HZS Kutná Hora si po příjezdu na místo události převzal velení zásahu. Některé jednotky určil k zajištění dodávky hasební vody z požární nádrže v areálu firmy. Po soustředění dostatečného počtu sil a prostředků byl hasiči v ochranných oblecích proti sálavému teplu proveden zásah těžkou pěnou, zapěnění cisterny a likvidace požáru. Po ukončení cvičení byla pro jednotky připravena prohlídka areálu a seznámení se systémy protipožárního zabezpečení v provozu.

s.jpg

Text: npor. Bc. Petr Klatovský velitel stanice HZS Čáslav, územní odbor Kutná Hora, HZS Středočeského kraje

Jaroslav Gabriel, tiskový mluvčí - HZS Středočeského kraje
Foto: HZS Středočeského kraje