Den otevřených dveří na stanicích ÚO Vyškov se vydařil

Hasiči//Profesionální hasiči/Hasiči v akci

Den otevřených dveří na stanicích ÚO Vyškov se vydařil

V den svátku svatého Floriána – patrona hasičů – se pro širokou veřejnost otevřely stanice HZS JmK územní odbor Vyškov ve Vyškově, Bučovicích a Slavkově u Brna.

V Bučovicích a Slavkově u Brna využíváme stanici společně s našimi kolegy dobrovolnými hasiči, a proto jsme již tradičně a úspěšně prezentovali činnost hasičů společně. Dopoledne nás navštívily především děti ze základních a mateřských škol, odpoledne potom rodiče s dětmi, prarodiče s vnoučaty, mladší i starší zájemci o prohlídku zázemí hasičů. Naším společným cílem byla snaha prezentovat veřejnosti otevřeně a v příjemné atmosféře veškeré současné zázemí k výkonu služby profesionálních hasičů, včetně určitých specifik 24 hodinové nepřetržité služby.

Prohlídku jsme přizpůsobili dispozičním možnostem každé stanice a k vidění tak byla nejen hasičská technika, dýchací přístroje, ochranné obleky, stanoviště vyšetřovatele příčin vzniku požárů, ale i denní zázemí hasičů. Tedy místnost pro školení, kuchyně, jídelna i ložnice k zajištění noční pohotovosti, prostory pro chemickou a technickou službu.
32116.jpg

Akce se celkem zúčastnilo cca 1500 osob. Chtěli bychom tímto poděkovat všem návštěvníkům za jejich zájem o hasiče a pevně věříme, že se jim u nás líbilo. Akci hodnotíme jako povedenou a přínosnou pro všechny, proto ji v příštím roce opět zopakujeme. Již dnes se těšíme na všechny malé i velké fanoušky hasičů.
32120.jpg

plk. Ing. Václav Kovář – ředitel HZS JmK ÚO Vyškov