Hasiči Jihomoravského kraje cvičili s technickým kontejnerem

Hasiči//Profesionální hasiči/Hasiči v akci

Hasiči Jihomoravského kraje cvičili s technickým kontejnerem

V rámci pravidelné odborné přípravy absolvovaly tři směny příslušníků HZS Jihomoravského kraje, požárních stanic Židlochovice a Pohořelice, výcvik s věcnými prostředky uloženými v technickém kontejneru Správy státních hmotných rezerv České republiky.
33898.jpg

Cílem výcviku bylo seznámení se s taktickými postupy HEAVY RESCUE - odvětví, které v sobě kombinuje činnosti při zvedání těžkých břemen bez použití jeřábu a nasazení vyprošťovacích prostředků při záchraně osob.
33890.jpg

Hasiči si mohli vyzkoušet improvizovaná nasazení hydraulických vyprošťovacích sad, stabilizačních tyčí a pneumatických zvedacích vaků. V rámci první části výcviku byli příslušníci seznámeni s výbavou kontejneru a možným využitím jednotlivých prostředků. Ve druhé pak následovalo plnění úkolů na dvou předem připravených stanovištích.
33894.jpg

Na prvním stanovišti se simulovalo vyproštění osoby zaklíněné pod kolem autobusu. Na druhém pak vyproštění osoby zaklíněné pod dodávkovým vozidlem po dopravní nehodě. Na závěr byli všichni příslušníci seznámeni s novinkami v oblasti pneumatických stabilizačních tyčí a vysokotlakých vaků řady Multiforce od společnosti Paratech.

mjr. Ing. Antonín Bastl, velitel požární stanice Židlochovice, HZS Jihomoravského kraje

ppor. Ing. Ondřej Šesták, velitel čety požární stanice Židlochovice, HZS Jihomoravského kraje

Jaroslav Mikoška
firebrno.cz