Hasiči cvičili záchranu uvízlé osoby ze skalní stěny

Hasiči/Profesionální hasiči/Hasiči v akci

Hasiči cvičili záchranu uvízlé osoby ze skalní stěny
lezec.jpgProfesionální hasiči ze stanice Luhačovice a Slavičín tento týden / 15.-19.9.2018/ absolvovali cvičení ve skalním terénu v kamenolomu u obce Loučka na Zlínsku, kde simulovali případy uvíznutí osoby a její následné záchrany.

w-(1).jpg

Námětem cvičení byl pád a uvíznutí pracovníka kamenolomu ve skalní stěně a ve druhém případu uvíznutí paraglidisty v korunách stromu. Ze strany zasahujících hasičů bylo nutné osobu vyprostit, poskytnout první předlékařskou pomoc a transportovat osobu z kamenolomu s pomocí lezecké výstroje a vybavení zásahového vozidla.

we-(1).jpg

Hlavním cílem cvičení bylo ověřit akceschopnosti jednotek, její odbornou připravenost a součinnost jednotek požární ochrany při zásahu ve výšce nad volnou hloubkou a poskytnutí potřebné předlékařské pomoci.

Zdroj :
por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje