Hasiči lezci ze Zlínského kraje cvičili záchranu osob z lanovky

Hasiči/Profesionální hasiči/Hasiči v akci

Hasiči lezci ze Zlínského kraje cvičili záchranu osob z lanovky
Profesionální hasiči – lezci z Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje cvičili 6.března 2018  v lyžařském středisku Kohútka na Vsetínsku.

q-(1).jpg

Cílem této akce bylo procvičit a prověřit praktické dovednosti hasičů lezců při práci ve výškách a nad volnou hloubkou při záchraně osob z lanovky. Dalším cílem cvičení bylo nacvičit koordinovaný postup hasičů spolu s pracovníky lanovky, seznámit se s přístupem na sloupy lanovky, s typem sedaček a s možností použití kotvících bodů.

Námětem tohoto cvičení byla porucha lanové dráhy, která způsobila zastavení sedaček bez možnosti dopravit převážené lyžaře do cílové stanice.

wwww-(1).jpg      qw-(1).jpg
                       ww-(2).jpg

Hasiči si tak měli možnost vyzkoušet použití různých lanových technik při zdolávání prostoru mezi sedačkami a následné spouštění figurantů na zem, kde byla prochladlým osobám poskytnuta první pomoc a tepelný komfort.

ViewImage-aspx-(1).jpg

Získané poznatky z tohoto cvičení budou dále sloužit pro školení a výcvik.

Zdroj :
por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje