Hasiči na Dni IZS v Hlučíně se stovkami školáků

Hasiči//Profesionální hasiči/Hasiči v akci

02.06.2017
Hasiči na Dni IZS v Hlučíně se stovkami školáků

Nejrůznější zásahovou techniku, včetně cisteren, lodí a velkých mobilních čerpacích stanic vody, představili profesionální hasiči z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) a jejich kolegové ze Záchranného útvaru HZS ČR v Hlučíně na čtvrtečním (1.6.2017) Dni se složkami IZS u hlučínské štěrkovny (okres Opava). Šlo již o třetí ročník akce.
j.jpg

Jednotka HZS MSK ze stanice Hlučín s kolegy s jednotky dobrovolných hasičů v Hlučíně předvedla mnoha desítkám školáků i dospělých zásah u dopravní nehody dvou osobních automobilů s vyproštěním zraněných osob. S podrobným komentářem velitele stanice HZS MSK v Hlučíně.
mmm.jpg

Vedle techniky a činnosti hasičů z HZS MSK, ZÚ a dobrovolných hasičů z Hlučína se na ploše u štěrkovny představila Police ČR, Armáda ČR a další záchranné subjekty. Akci zorganizovalo Město Hlučín ve spolupráci s Městskou policií Hlučín a dalšími složkami IZS.
hh.jpg

Velký zájem školáků byl o projížďku na hasičských člunech po hladině hlučínské štěrkovny. Mnozí z nich si zasoutěžili ve stanu prevence HZS MSK.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí – HZS Moravskoslezský kraj

Foto: HZS Moravskoslezský kraj