Hasiči na Dni IZS v Hlučíně ukázali vyprošťování stovkám školáků

31.05.2018
Hasiči na Dni IZS v Hlučíně ukázali vyprošťování stovkám školáků

dfg.jpg hzsmsk.jpg

Nejrůznější zásahovou techniku, včetně cisteren, lodí a velkých mobilních čerpacích stanic vody, představili profesionální hasiči z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) a jejich kolegové ze Záchranného útvaru (ZÚ) HZS ČR v Hlučíně na čtvrtečním , 31.5.2018,
Dni IZS  se složkami IZS u hlučínské štěrkovny (okres Opava). Šlo již o čtvrtý ročník úspěšné akce.

w-(1).jpg

Jednotka HZS MSK ze stanice Hlučín předvedla mnoha desítkám školáků i dospělých zásah u dopravní nehody dvou osobních automobilů s vyproštěním jedné zraněné osoby pomocí hydraulických nástrojů. S podrobným komentářem velitele stanice HZS MSK v Hlučíně.

wwww-(1).jpg

Vedle techniky a činnosti hasičů z HZS MSK, ZÚ a dobrovolných hasičů z Hlučína se na ploše u štěrkovny představila Police ČR, Armáda ČR, celníci a další bezpečnostní a záchranné subjekty. Akci zorganizovalo Město Hlučín ve spolupráci s Městskou policií Hlučín a dalšími složkami IZS.

rf-(1).jpg

Velký zájem školáků byl o projížďku na hasičských a policejních člunech po hladině hlučínské štěrkovny. Mnozí z nich si zasoutěžili ve stanu prevence HZS MSK a zastříkali si na terče v podobě prázdných plechovek, postavených na sebe.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje