Hasiči po celém Olomouckém kraji cvičili

Hasiči//Profesionální hasiči/Hasiči v akci

Hasiči po celém Olomouckém kraji cvičili

V pátek 16. listopadu 2018 byla v 9:00 hodin odstartována v celém kraji čtyři cvičení Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje. Cvičení spolu neměla žádnou souvislost a hasiči při nich cvičili různé činnosti. Některá z nich byla taktická, jiná prověřovací.

d.jpg

hasic-zas.jpgDo Olomouce na Horní náměstí vyjely čtyři hasičské vozy ze stanice v Olomouci. Na základní škole tam vzplála od rychlovarné konvice kuchyňka. Celý prostor byl silně zakouřen, zadýmení komplikovalo řízenou evakuaci žáků a personálu školy, která byla zahájena před příjezdem hasičů. Hasiči po příjezdu prozkoumávali prostory školy a pomocí automobilového žebříku pomohli při evakuaci. V průběhu likvidačních prací přijal velitel zásahu zprávu o tom, že pedagogický dozor pohřešuje 4 děti. Hasiči je vyhledali a postupně zakouřené prostory odvětrali. (taktické cvičení)

ffff.jpg

hasic-zas.jpgV Prostějově na ulici Říční zasahovali prostějovští profesionální hasiči cvičně v areálu soukromé firmy u úniku nebezpečné látky. Chemickou látku jeden z pracovníků převážel v sudu na vysokozdvižném vozíku. Při přepravě z důvodu netěsnosti víka nebezpečná látka unikla, naštěstí nikoho nezranila. Hasiči v rámci cvičení procvičovali vytyčení nebezpečné zóny, stavěli dekontaminační pracoviště a trénovali zastavení úniku nebezpečné látky. (taktické cvičení)