Hasiči ukázali veřejnosti svoji práci na Bezpečném nábřeží

Hasiči/Profesionální hasiči/Hasiči v akci

08.09.2018
Hasiči ukázali veřejnosti svoji práci na Bezpečném nábřeží
 email-seznam-cz.jpg
Prezentační akce složek integrovaného záchranného systému Královéhradeckého kraje se uskutečnila v pátek 7. 9. 2018 v Hradci Králové na Eliščině nábřeží. 

a.jpg

Hradecké Eliščino nábřeží a náplavka byly v pátek 7. 9. 2018 v zajetí zásahové techniky jednotlivých složek IZS Královéhradeckého kraje!

aa.jpg

Svou činností se pochlubili také hasiči. Tým, který se věnuje vyprošťování, zrežíroval na místě simulovanou dopravní nehodu s vyproštěním zraněné osoby, během které zasahovaly všechny složky IZS. Jak funguje vyprošťovací zařízení, to si poté mohli osobně vyzkoušet i návštěvníci akce. Hasiči se také představili tak, jak je možná veřejnost docela nezná.

as.jpg

Do Labe se ponořili hasičští potápěči a lezci se postarali o ukázku záchrany zraněné osoby ze střechy budovy, kdy vystavěli "lanovku". Další tým příslušníků HZS předváděl v průběhu celého dne správné postupy hašení menšího požáru v domácnosti. Lidé se však mohli na vlastní oči přesvědčit o tom, co za pohromu nastane, pokud použijí například k hašení rozpáleného oleje vodu. Zajímavostí byla také praktická ukázka zásahu při požáru pomocí systému Cobra, kterým jsou hasiči schopni překonat i takové překážky, jako je beton nebo kov. 

ss.jpg

Během celého dne probíhaly dynamické ukázky činnosti hasičů, záchranářů i státních a městských policistů. Mezi dopoledním a odpoledním programem se také uskutečnily závody dračích lodí, kdy jednotlivé posádky tvořili právě zástupci složek IZS. Prvenství si v této disciplíně odnesla posádka zásahové jednotky Policie ČR, ale další dvě místa již patřila HZS Královéhradeckého kraje. Na druhém místě dojela loď s posádkou složenou ze směnových příslušníků z obou hradeckých stanic a KOPIS a třetí místo putovalo na územní odbor Rychnov nad Kněžnou. 

ViewImage-aspx.jpg

Dále mohli návštěvníci zhlédnout záchranářský a policejní vrtulník, LZS navíc provedla za účasti leteckého záchranáře HZS dynamické ukázky záchrany topící se osoby. Celní správa České republiky pak dovezla na nábřeží velkokapacitní mobilní rentgen a policisté předvedli mimo jiné služební sebeobranu nebo policejní kynologii.
ilus.jpg
Akci pořádal Královéhradecký kraj a složky IZS za podpory množství partnerů, včetně Sportovního klubu hasičů Královéhradeckého kraje.


 
 
Zdroj:
por. Mgr. Martina Götzová HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje
 

FOTOGALERIE

aaaaaa.jpg
1