Hasiči v celém Královéhradeckém kraji otevřeli své stanice pro veřejnost

Hasiči//Profesionální hasiči/Hasiči v akci

09.05.2017
Hasiči v celém Královéhradeckém kraji otevřeli své stanice pro veřejnost

V Hradci Králové přilákala tradiční akce více než dvě tisícovky návštěvníků.

Hasiči v celém Královéhradeckém kraji otevírají každoročně u příležitosti svátku svatého Floriána brány požárních stanic pro veřejnost. Nejinak tomu bylo i v letošním roce.
ttt.jpg
   Také v prostorách centrální požární stanice v Hradci Králové a stanice Hradec Králové – Pražská byl na Den vítězství v pondělí 8. května 2017 po celý den připraven pro návštěvníky zajímavý program. Zájemci si za krásného jarního počasí mohli z bezprostřední blízkosti prohlédnout nejenom služební prostory hasičů včetně výjezdových garáží a dílen, ale především hasičskou techniku a technické prostředky, které každodenně pomáhají při záchraně životů, zdraví a majetku občanů nejenom z Hradce Králové. K vidění tak byly například cisternové automobilové stříkačky, technický automobil pro práci potápěčů, motorový člun, vyprošťovací automobil určený pro manipulaci s břemeny do hmotnosti třiceti tun, nebo automobilová plošina s maximálním výškovým dosahem padesát čtyři metrů. Hasiči seznamovali mimo jiné veřejnost také se základy první pomoci u mimořádných událostí nebo s  používanými ochrannými prostředky, jako jsou speciální protichemické obleky nebo přenosné dýchací přístroje.
iiii.jpg
   Asi nejatraktivnější součástí dne otevřených dveří pak byly dynamické ukázky práce hasičů. V prostorách stanic tak lidé mohli vidět činnost lezecké skupiny, ukázky hašení požárů nebo vyprošťování osob z havarovaných vozidel. „Na vlastní kůži“ si také zájemci mohli vyzkoušet pohyb v plné hasičské výstroji a výzbroji, obsluhu proudnice, nebo evakuaci ze zakouřeného prostoru ve vyváděcích maskách.
   Centrální požární stanici v Hradci Králové navštívilo v průběhu pondělního dne téměř osmnáct set lidí. Dalších více než pět set si jich našlo cestu na poboční stanici Hradec Králové – Pražská v městské části Kukleny
oooooo.jpg.
   Brány obou Královéhradeckých stanic zůstanou otevřeny také v úterý 9. května, a to pro děti z mateřských škol a žáky základních a středních škol.

Ve dnech 5. a 6. května 2017 zpřístupnili návštěvníkům svou stanici hasiči v Broumově. V pátek 5. května zavítalo do Soukenické ulice na 150 dětí ze škol a školek, které se mohly podrobně seznámit s prací hasičů a zásahovou technikou. O den později si přišlo prohlédnout mobilní techniku a vybavení hasičů na 200 návštěvníků z řad veřejnosti. Na hasičskou stanici zavítali také polští kolegové z Nové Rudy.

Foto: stanice Broumov

Text: mjr. Mgr. Ondřej Sezima