Hasičští vyšetřovatelé a řídící důstojnící brázdili ostravský polygon CBJ na SUV

Hasiči//Profesionální hasiči/Hasiči v akci

04.09.2017

Celkem 16 vyšetřovatelů požárů a řídících důstojníků z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) se zapojilo do celodenního teoretického a hlavně praktického výcviku na vozidlech SUV, s nimiž obvykle jezdívají k zásahům hasičů a dalších složek IZS. Výcvik se konal minulý týden (na konci srpna 2017) v Centru bezpečné jízdy Ostrava (CBJ).

h.jpg

Profesionální hasiči absolvovali jízdy jak na asfaltu (pohyblivé smykové desky, rizikové brzdění, aquavana), tak v terénu. K výběru měli osm služebních vozidel různých typů SUV.

hhh.jpg

V Ostravě se kurz konal poprvé pro takovou skupinu osob a typ vozidel. Dosud zde trénovali „pouze“ řidiči velkých hasičských vozidel z Moravskoslezského kraje (HZS MSK, Záchranný útvar Hlučín) i několika dalších krajů - a také z Polska v rámci společného mezinárodního projektu s HZS MSK.

ooo.jpg

Letos na podzim chystá HZS MSK pokračování kurzu, tentokrát ve Vysokém Mýtě.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje

Foto: HZS Moravskoslezského kraje