Holešovem zněl poplach kvůli úniku amoniaku z místní firmy

Hasiči/Profesionální hasiči/Hasiči v akci

10.05.2019
Holešovem zněl poplach kvůli úniku amoniaku z místní firmy
vykricnik1.jpg
Obyvatelé Holešova na Kroměřížsku byli dnes, 10.května 2019, svědky taktického cvičení hasičů, kteří měli možnost po poledni v místní firmě a jejím okolí cvičit zásah v případě úniku amoniaku. 

ViewImage-(17).jpg

Ve firmě byl simulován únik amoniaku z ventilu nad výparníkem, na kterém došlo k závadě na těsnění. V ten okamžik byl v prostoru firmy vyhlášen poplach. Všichni zaměstnanci tak sami cvičili i reálnou evakuaci na stanovené shromaždiště, která by v takové situaci byla nevyhnutelná. Přes tísňovou linku 150 byli na pomoc přivoláni hasiči.

ViewImage-(18).jpg

Celkem čtyři jednotky hasičů vyslalo krajské operační středisko k místu hlášené události. Hasiči po příjezdu na místo ihned uzavřeli ventil a zamezili úniku amoniaku. Poté provedli další nezbytná opatření v souvislosti s únikem této toxické látky.

ViewImage-(16).jpg
Cílem cvičení bylo seznámit jednotky hasičů s problematikou zásahu v tomto konkrétním objektu.
Účelem cvičení tak bylo prověřit připravenost, akceschopnost a činnost všech zasahujících jednotek se zaměstnanci firmy při úniku této nebezpečné látky. Taktéž prověřit připravenost zaměstnanců při vyhlášení poplachu a evakuaci z budov v areálu firmy.
 
 
 
Zdroj :
por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
FOTOGALERIE
ViewImage-(19).jpg
 
1