Jičínské náměstí bude první květnový den patřit hasičům a ostatním složkám IZS

Hasiči//Profesionální hasiči/Hasiči v akci

13.04.2017
Jičínské náměstí bude první květnový den patřit hasičům a ostatním složkám IZS

V pondělí 1. května 2017 od 9:00 do 15:00 hodin se na Valdštejnově náměstí v Jičíně uskuteční "Den složek IZS". Součástí jičínských májových oslav bude také soutěž profesionálních a dobrovolných hasičů v disciplínách TFA "Jičínský hasič přežívá".

U příležitosti jičínských májových oslav připravil Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje - územní odbor Jičín, ve spolupráci s Hasičským sportovním klubem Jičín, Zdravotnickou záchrannou službou Královéhradeckého kraje a Policií ČR společné ukázky zásahové činnosti, přehlídku současné i historické zásahové techniky profesionálních a dobrovolných hasičů a vozidel ostatních složek IZS.

Akce "Den složek IZS", nad kterou převzal záštitu starosta města Jičín, proběhne 1. května 2017 od 09:00 do 15:00 hodin na Valdštejnově náměstí v Jičíně.

Program:

10:00 – 10:30 hodin - „Prezentace záchranářské činnosti složek IZS“ – ukázka koordinace a spolupráce základních složek IZS (HZS ČR, Policie ČR a ZZS KHk) při společném zásahu;

11:00 – 11:15 hodin - „Slavnostní zahájení oslav“ za účasti vrcholných představitelů města, představitelů kraje a současně i partnerů, kteří podporují činnost hasičů na území okresu;

11:15 – 14:30 hodin - soutěž „Jičínský hasič přežívá“ – soutěž o nejzdatnějšího hasiče v kategorii profesionální a dobrovolní hasiči;

15:00 – 15:30 hodin - „Slavnostní ukončení oslav“ – spojeno s vyhodnocením soutěže „Jičínský hasič přežívá“ a poděkováním všem aktérům a partnerům souvisejících prezentačních akcí.

ViewImage-aspx.jpg

V 11:00 hodin dopoledne bude odstartován 3. ročník soutěže "Jičínský hasič přežívá 2017", kterého se zúčastní profesionální, dobrovolní a podnikoví hasiči. Ti změří své síly ve fyzicky nejnáročnější hasičské soutěži, ve které mnohdy překonávají své vlastní hranice.

Soutěž TFA (z anglického Toughest Firefighter Alive – nejtvrdší hasič přežije) se skládá z disciplín: vystoupat na lešení a vytáhnout 2 ks hadic B; 60 úderů kladivem v hammer boxu; přenést 2 ks barelů o hmotnosti cca 20 kg na určené místo; přemístit 80 kg figurínu; uchopit uzavíratelnou proudnici zavodněného vedení dvou hadic C a natáhnout za vyznačenou čáru.
o.jpg