Královéhradečtí hasiči se o víkendu zúčastnili výcviku na Lipně

Hasiči/Profesionální hasiči/Hasiči v akci

08.02.2018
Královéhradečtí hasiči se o víkendu zúčastnili výcviku na Lipně
Mezinárodního teoreticko-praktického semináře s názvem Záchrana ze zamrzlé vodní plochy se během prvního únorového víkendu zúčastnili čtyři hasiči z HZS Královéhradeckého kraje, a to nstržm. Jan Raich z centrální stanice Hradec Králové, nstržm. Michal Chmelík ze stanice Jičín, nprap. Robert Gottwald z Trutnova a nstržm. Ladislav Hradecký z rychnovské stanice.

2.jpg
Po teoretické části následovala praktická část, která se odehrála na Lipně v Dolní Vltavici. V rámci výcviku byla vyhlášena neoficiální soutěž o nejlepší ukázku záchrany ze zamrzlé vodní plochy.

3.jpg
Jednou z ukázek byla simulace při výjezdu ze stanice, kdy byl záchranář vybaven všemi prostředky pro záchranu. V druhém případě zasahovaly rychlé záchranné automobily i technický automobil u jiné události.

Hasiči tak neměli k dispozici suchý oblek a museli si vystačit pouze se základním předepsaným vybavením. Tím je přilba, záchranářská vesta a házecí pytlík.

4.jpg
V obou případech hasiči zachraňovali osobu, která se propadla na zamrzlé hladině a nebyla schopna sebezáchrany. Člověk byl značně podchlazený a nacházel se ve 2-3 stupni podchlazení. Vzhledem k bezpečnosti byla použita metoda upoutaného zachránce, který je ze břehu jištěn dalším členem.

Družstvo HZS Královéhradeckého kraje bylo vyhlášeno jako vítězné.
 
 
Zdroj:
Alena Kuthanová, DiS.
asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje
 
1